Aanbieder
De vervoeraanbieder is actief binnen volgende gemeenten:
Personen met een mobiliteitsbeperking (door ziekte, moeite met stappen, cognitieve beperking...)
Personen met een rollator
Rolstoelgebruikers met een manuele rolstoel, als ze een transfer kunnen maken naar de zetel (rolstoel gaat mee)
De aanbieder verzorgt ritten voor medisch vervoer van het type niet-dringend zittend ziekenvervoer
Er kan een extra persoon meerijden (familie of begeleider)
Andere:
Bij rolstoelvervoer: je kunt zelfstandig in en uit de wagen, de rolstoel is plooibaar en past in de wagen van de vrijwilliger.
Hop-in richt zich naar iedereen die nood heeft aan niet-dringend medisch vervoer. Moet je naar de dokter, de kinesist of het ziekenhuis en kan je jezelf niet verplaatsen of is er geen openbaar vervoer waar je een beroep op kan doen? Dan staan we voor je klaar! Indien nodig begeleiden we je tot aan de consultatieruimte en blijven zelfs wachten tot je terug naar huis kan gaan.
Binnen onze organisatie ligt de nadruk op medisch vervoer maar ook voor niet-medisch vervoer kan je beroep doen op Hop-in. Samen boodschappen doen, een kappersafspraak of op bezoek bij vrienden: onze chauffeur doet het allemaal.
Je kan begeleiding krijgen bij het ophalen of afzetten
De chauffeur kan voor de rit of tussentijds wachten, mits een wachttijdvergoeding
Indien je de vrijwilliger vraagt om te wachten terwijl je op consultatie bent, dan rekenen we een wachtvergoeding van 2,50 euro per begonnen uur. Andere kosten, zoals parkeerkosten en een drankje, worden niet aangerekend – niet door de organisatie en niet door de vrijwilliger.
Lidmaatschap is verplicht
Het lidmaatschap kost:
15,00 euro/jaar
Meer informatie over het lidmaatschap:
Om gebruik te maken van de dienstverlening van Hop-in vragen we een kleine bijdrage als lidgeld. Dit zorgt ervoor dat onze vrijwilligers optimaal verzekerd zijn als ze met je onderweg zijn. Het lidgeld bedraagt 15 euro voor 2018. Als LM-lid krijg je een terugbetaling van 10 euro.
Je kan contant betalen
Per rit rekenen we dan het effectief aantal gereden kilometers aan. Let wel, we vertrekken van het huis van de vrijwilliger terug tot aan het huis van de vrijwilliger. We rekenen hiervoor 0,3542 euro per kilometer. Je mag erop rekenen dat we een vrijwilliger zoeken die dicht bij jou in de buurt woont.
Indien je de vrijwilliger vraagt om te wachten terwijl je op consultatie bent, dan rekenen we een wachtvergoeding van 2,50 euro per begonnen uur. Andere kosten, zoals parkeerkosten en een drankje, worden niet aangerekend – niet door de organisatie en niet door de vrijwilliger.
Je betaalt na elke rit cash aan de chauffeur en krijgt in ruil een ontvangstbewijs.