MeerMobiel
Published on MeerMobiel (https://meermobiel.be)

Home > Mobitwin Kontich

Vrijwilligersvervoer (Mobitwin, MMC)

Mobitwin Kontich

Mobitwin Kontich

Gemeenteplein 1
2550
Kontich
Antwerpen
0032 3 246 25 91
mobitwin@kontich.be [1]
https://www.kontich.be/product/230/minder-mobielen-centrale-mmc [2]
Specifieke eigenschappen (vervoerdienst)
De vervoeraanbieder is lid van Mpact (vroeger Taxistop).

Aanbieder

Reserveren
Reserveringstermijn
Reserveren is altijd nodig
Je moet een rit minstens 48 u (2 dagen) op voorhand reserveren
Een reservering (rit) annuleren kan: 
Een rit moet tijdig geannuleerd worden tijdens de werkuren van de minder mobielen centrale. Als de chauffeur niet meer kan bereikt worden en zich aandient bij de gebruiker voor de aangevraagde rit, moet de gebruiker alsnog de kilometers heen en terug betalen die de chauffeur tevergeefs heeft gereden.
Hoe kan je reserveren?
Via telefoon: 
0032 3 246 25 91
Via sms: 
neen
Via fax: 
neen
Wanneer kan je reserveren?
Telefonisch kan je binnen de volgende uren reserveren: 
maandag:
9:00-12:00
dinsdag:
9:00-12:00
woensdag:
9:00-12:00
donderdag:
9:00-12:00
vrijdag:
9:00-12:00
zaterdag:
Gesloten
zondag:
Gesloten
Kan je ook reserveren op feestdagen?: 
Neen.
Extra informatie over reserveren
Een rit moet minstens 2 werkdagen op voorhand gereserveerd worden. Weekends en feestdagen worden niet als werkdagen gezien.
Ritinformatie
Informatie over het aanbod (ritmogelijkheden)
De vervoeraanbieder is actief binnen volgende gemeenten: 
Kontich [3]
De aanbieder kan volgende personen vervoeren
Personen met een rollator
De aanbieder verzorgt diensten ziekenvervoer
Extra informatie ziekenvervoer: 
Voor vervoer gekoppeld aan medische behandelingen verwijzen we naar ziekenvervoer via het ziekenfonds.
Deze service kan je vragen
Er kan een extra persoon meerijden (familie of begeleider)
Andere: 
De Minder Mobielen Centrale doet geen rolwagenvervoer.
Extra informatie over de rit
Voor rolstoelgebonden vervoer verwijzen we naar de DAV Antwperse Rolkar / PlusBus regio Kontich en naar Taxi Hendriks. Gebruikers kunnen een gewenste service melden. Hier wordt rekening mee gehouden in de mate dat hiervoor een chauffeur beschikbaar is. Bijkomende wensen kunnen de kansen om een gepaste chauffeur te vinden verkleinen of onmogelijk maken.
Service
Extra informatie over de dienstverlening
De ritten worden gereden door vrijwillige chauffeurs. De chauffeurs bepalen zelf bij iedere aanvraag of ze een rit al dan niet kunnen rijden. We kunnen bij de aanvraag geen ritten garanderen. Alle aanvragen worden chronologisch genoteerd in een elektronisch rittenboek. Enkel deze aanvragen zijn erkend en verzekerd. Daarom kunnen er geen rechtstreekse afspraken gemaakt worden met chauffeurs. Ritten die op een onjuiste manier worden gereden vallen niet onder de verantwoordelijkheid en verzekering van de minder mobielen centrale.
Kostprijs
Lidmaatschap
Lidmaatschap is verplicht
Het lidmaatschap kost: 
18,00 euro/jaar
Meer informatie over het lidmaatschap: 
Voorwaarden om lid te kunnen worden: inwoner zijn van Kontich, effectief minder mobiel zijn en geen eigen wagen bezitten, inkomen moet lager zijn dan tweemaal het leefloon. Er komt een maatschappelijk werker op huisbezoek voor het sociaal financieel onderzoek om na te gaan of de kandidaat gebruiker aan de voorwaarden voldoen. Kinderen kunnen geen lid worden.
Kostprijs van de dienstverlening
Andere kosten voor de dienstverlening: 
Eventuele parkeerkosten zijn ten laste van de gebruiker.
Betalingsmogelijkheden
Je kan contant betalen
Extra informatie over de kostprijs
Na iedere rit betaalt de cliënt rechtstreeks aan de chauffeur. M.i.v. 1 juli 2024 bedraagt dit per effectief gereden kilometer 0,44 euro* Dit geldt voor alle kilometers die de chauffeur rijdt van bij hem thuis tot bij de gebruiker, heel de verplaatsing en tot terug bij de chauffeur thuis. De chauffeur heeft een kilometerboekje waarin hij de betaling afrekent. Als bewijs krijgt de cliënt het witte betalingsbriefje mee. Eventuele parkeerkosten vallen ten laste van de gebruiker. Voor ritten kleiner dan 5 kilometer betaalt de gebruiker de vaste kostenvergoeding van 2,5 euro per rit. Voor ritten vanaf 5 kilometer blijft de onkostenvergoeding van 0,44 euro per gereden kilometer. Voor korte ritten kan de chauffeur even wachten (max. 0,5 u.). Indien de wachttijd langer is, brengt de chauffeur de cliënt tot op zijn/haar bestemming en rijdt terug naar huis. Dezelfde of een andere chauffeur zal de cliënt op een afgesproken tijdstip terug ophalen. Beide ritten heen én terug worden rechtstreeks aan de betrokken chauffeur betaald. De wachttijd zelf wordt niet vergoed. *De kilometerprijs wordt elk jaar rond juni/juli aangepast in navolging van de Federale kilometerprijs.

Source URL:https://meermobiel.be/aanbieder/mobitwin-kontich

Links
[1] mailto:mobitwin@kontich.be [2] https://www.kontich.be/product/230/minder-mobielen-centrale-mmc [3] https://meermobiel.be/gemeente/2550-kontich-kontich